Audi, VW, Skoda ir Seat automobilių remontas ir priežiūra

Cilindrų sandarumo testavimo prietaisas

Cilindrų sandarumo testavimo prietaisas

 

Norime jums pateikti aprašymą apie naują mūsų turimą įrankį ir jo privalumus.

Šiuo įrankiu galime greitai diagnozuoti dyzelinių ir benzininių variklių vidinius gedimus neardant variklio. Galime nurodyti tikslią gedimo vietą ir įvertinti galimus gedimo padarinius bei remonto kaštus. Atliekant gedimo diagnozavimą, nenaudojami papildomi regentai ar kitos medžiagos, dėl kurių po matavimų reikalingos papildomos išlaidos.

Norime atkreipti dėmesį, kad vairuodami automobilį su aiškiai nematomais defektais, kuriuos galime pastebėti šio įrankio pagalba, jūs kiekvieną kelionę išleidžiate daugiau negu privalėtumėte. Žemiau pateikiame galimų simptomų sąrašą, pagal kuriuos galite pažinti savo automobilio gedimus:

Defektai ir galimos pasekmės

Prasta degalų kokybė - įsiurbimo vožtuvų nesandarumas, nestabilus variklio darbas, kuro sąnaudų padidėjimas, galios sumažėjimas
Per maža kompresija - stūmoklio žiedų dilimas, alyvos deginimas, išmetamųjų dujų pagausėjimas, kuro sąnaudų padidėjimas, galios sumažėjimas
Variklio perkaitinimas - variklio galvutės įtrūkimas, didelis slėgis aušinimo sistemoje, silpnas salono šildymas
Prasta alyvos kokybė - vožtuvų tarpų nesandarumas, garsus variklio darbas, padidėjęs agregatų dilimas, kuro sąnaudų padidėjimas, galios sumažėjimas.

 

Šiuos  defektus galime pastebėti šio įrankio dėka. Defektai atsiranda ne tik dėl natūralaus variklio dėvėjimosi, jų atsiradimo priežasčių gali būti ne viena. Jas išdėstysime žemiau:

1. Degalų kokybė. Tai vienas iš svarbiausių variklio elementų, kuris įtakoja sklandų variklio darbą. Degalų kokybė sąlyginai lemia tai, kiek priežiūros ateityje gali pareikalauti jūsų automobilis. Norime pažymėti, kad dažnai kuro sąnaudų padidėjimas išauga dėl nekokybiško kuro naudojimo, kuris įtakoja stipresnį variklio dėvėjimąsi. Ilgą laiką naudojant prastos kokybės degalus jūs galite nė neįtarti, kaip tai pakenkia variklio ir jo agregatų būklei.

2. Per maža kompresija. Variklio kompresija yra sudėtingas terminas, kuris, kalbant paprasčiau, parodo, kiek jūsų automobilio variklis yra “gyvas” ir kiek atitolęs nuo gamintojo nurodytų parametrų. Parodymai matuojant kompresiją atskiruose cilindruose neturi skirtis daugiau kaip 10%, kitu atveju variklyje esama gedimų, kuriuos patartina šalinti nedelsiant. Laiku nepašalinti defektai stipriai įtakoja variklio darbą, kuro sąnaudas ir net jo tarnavimo laiką.

3. Variklio perkaitinimas. Variklyje apstu detalių, kurios labai jautriai reaguoja į temperatūros padidėjimą. Pirmiausia tai vidiniai variklio agregatai, kurie varikliui dirbant gauna didžiausią judėjimo apkrovą - jie esant aukštai temperatūrai praranda elastingumą ir nebeatlieka savo funkcijų. Šių gedimų pasekmės - tepalo sąnaudos. Variklio įkaitimas ir atvėsimas, ypač jeigu tai vyksta labai didelėje amplitudėje (-40 +150) įtakoja jo tarnavimo laiką.

4. Alyvos kokybė.. Eksploatuojant automobilį su jam netinkama alyva arba prastos kokybės alyva variklio dilimas  ženkliai padidėja. Ir nors tai yra ilgalaikis procesas ir jo pasekmės pastebimos tik po ilgo eksploatavimo laiko, dažnai tai priveda prie gana didelio remonto.

 

Apibendrindami visų šių gedimų priežastis ir galimas pasekmes, pateikiame skaičiavimus, kurie leis įvertinti galimas išlaidas automobilio eksploatacijai šiam esant tvarkingui ir kitu atveju turint tam tikrų defektų. Skaičiavimai nurodyti pasinaudojus Audi A4 deklaruojamomis gamintojo sąnaudomis mišriu režimu.

 
Degalų rūšis Degalų sąnaudos 100km, esant tvarkingam varikliui Išlaidos degalams Degalų sąnaudos 100km, esant netvarkingui varikliui Išlaidos degalams Išlaidų skirtumas 100km
Papildomos išlaidos,
nuvažiavus 10 000km
Papildomos išlaidos,
nuvažiavus 20 000km
Papildomos išlaidos, nuvažiavus 50 000km
Benzinas 7,0L 32,6Lt 9,45L 44Lt 11,4Lt 1140Lt 2280Lt 5700Lt
Dyzelinas 5,7L 25,8Lt 7,7Lt 34,8Lt 9Lt 900Lt 1800Lt 4500Lt

 

Šie skaičiavimai aiškiai parodo, kiek papildomų išlaidų gali reikalauti netvarkingas automobilio variklio darbas.
 

REGISTRACIJA Į SERVISĄ


×