Projekto aprašymas

Automobilis: Audi A8

Automobilis į servisą atvyko su keliais variklio gedimais, kurie sukėlė variklio drebėjimą laisvais sūkiais, o taip pat ir pašalinį garsą variklyje. Atlikus kompiuterinę diagnostiką pirmiausia patebėta vieno alkūninio veleno daviklio klaida, dėl to buvo nuimtas galvutės dangtelis ir ieškota šios problemos priežasties.

Savininkas minėjo, jog pirkdamas automobilį iš pardavėjo sužinojo, jog jame pakeistas paskirstymo diržas. Ardant ir ieškant gedimo pastebėta, jog pagrindinio diržo skyriuje pakeistas būtent tik pats diržas be papildomų agregatų. Savininkas sutiko viską pasikeisti naujomis dalimis, kad būtų garantuotas dėl automobilio. Paskutinis diržo keitimas ir sukėlė variklio drebėjimą – variklio degimas buvo netvarkingas. Šis gedimas taip pat pašalintas keičiant visą paskirstymo diržo komplektą.

Ypatumai. Ieškant pagrindinių variklio problemų pagrindinį įtarimą kėlė velenėliai ir juos varanti grandinė. Nuėmus vienos variklio galvutės dangtelį pastebėta, jog ne tik velenėlio tvirtinimo vietose sugadinti sriegiai, o taip pat ir grandinės laisvumas per didelis – ji buvo nepakankamai įtempta ir siekė galvutės paviršių. Teko remontuoti galvutės sriegius, kurių beveik pusė buvo sugadinta dėl netinkamų susuktų varžtų, o taip pat ir keisti grandinę kartu su jos įtempikliu.