Taip jau yra, kad gyvename reklamos pilname pasaulyje. Tad nenuostabu, kad vos tik buvo sukurti pirmieji automobiliai, netrukus atsirado ir reklaminiai automobiliai. Jų būta išties įspūdingų ir traukiančių akį.

Automobilis- batas, Chevrolet 940

Vieną 1920 metų dieną San Fracisko gyventojai turėjo labai nustebti gatvėje išvydę labai neįprastą automobilį- batą. Šis automobilis buvo puiki marketingo priemonė broliams Petersams, kurie tokiu būdu reklamavo savo avalynės taisyklą. Automobilis- batas ir puikūs savireklamos įgūdžiai broliams atnešė didelius turtus. O pats automobilis yra vienas pirmųjų reklaminių automobilių.

Zippo automobilis, Chrysler New Yorker

1947 metais rūkymas nebuvo laikomas žalingu įpročiu, tad žymusis Zippo žiebtuvėlių  gamintojas visiems pristatė Zippo automobilį, kurio stogą puošė vienas populiariausių jų gaminamų žiebtuvėlių gigantiškas modelis su liepsna viršuje. Jis apkeliavo 48 JAV valstijas. Šeštajame dešimtmetyje Zippo automobilis dingo ir nebuvo rastas, bet 1998 metais buvo sukurta originalaus automobilio kopija.

Bertram Mills cirko dramblys, Land Rover

Automobilis buvo sukurtas 1950 metais reklamuoti cirką. Idėja buvo tokia, kad atrodytų, jog dramblys yra automobilio vairuotojas. Na, o tikrasis vairuotojas būdavo pasislėpęs už dramblio dėžėje. Tikriausiai vairuoti nebuvo itin patogu…

“Dešramobilis”

1936 metais dešrainių gamintojas Oscar Wiener nusprendė pradėt  reklamuot savo gaminius automobiliu-dešrele. Tai buvo puikus sprendimas, tad nuo 1952 metų į gatves išriedėjo ir daugiau tokių  „dešramobilių“.

Automobilis-butelis, Hispano Suiza

1929 metais Freixenet putojančio vyno gamintojai pristatė automobilį-butelį. Jis vis dar yra išlikęs ir puošia įėjimą į vyno daryklą Ispanijoje.

 

Daugiau šaunių reklaminių automobilių pamatysi galerijoje.