Trumpėjančios dienos, darganoti rudens orai lemia sudėtingesnes vairavimo sąlygas. Tad šiuo metu ypač svarbu tinkamai pasirūpinti automobilio žibintais.

Vienas svarbiausių faktorių- tinkamai sureguliuoti žibintai. Važinėdami su nesureguliuotomis šviesomis, vairuotojai ne tik apriboja savo matomumą, bet ir akina kitus eismo dalyvius.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į žibintų stiklus. Jie turi būti švarūs ir skaidrūs. Išdegę reflektoriai ir matiniais tapę stiklai, žibintų efektyvumą gali sumažinti net dvigubai.

 

Prasto apšvietimo priežastimi gali būt ir netinkamai pasirinktos lemputės, todėl geriausiai naudoti tik gamintojų reikalavimus atitinkančias lemputes. Jų šviesos ryškumas ir spalvinės savybės turi būt vienodos.Jei pastebėjote, kad sumažėjo šviesos intensyvumas, pabandykite prisiminti, kada paskutinį kartą keitėte lemputes. Paprastai standartinių kaitinamųjų lempučių vidutinis eksploatavimo laikas – 500 valandų, halogeninių – 1 500, ksenoninių – 3 000, LED – daugiau kaip 10 000 valandų.

Ir žinoma, būtinai pasitikrinkite ar veikia gabaritiniai, stabdymo signalo, posūkių, rūko, atbulinės eigos, dienos šviesos žibintai. Būkit matomi ir saugūs kelyje.