Atvėsus orams, dažnas vairuotojas susiduria su iš vidaus rasojančiais ar apšalusiais automobilio langais. Kai kurie skubėdami langą prasivalo tik akių zonoje ir išlekia į gatves. Bet, esant tokiam ribotam matomumui,  jie kelia pavojų sau ir kitiems. Tad, jei ryte norit ilgiau gerti kavą, o ne laukti, kol langai nudžius, atkreipkite dėmesį į kelis faktorius, kodėl automobilyje gali kauptis drėgmė.

Pirmiausiai prisiminkite, kada paskutinį kartą keistas automobilio salono filtras?  Jį keisti reiktų bent kartą per metus, o jei dažnai važinėjate dulkėtais keliais – dar dažniau.

 

Pakėlus automobilio kapotą, patikrinkite ar po priekiniu stiklu esančios vandens nutekėjimo angos neužsikimšusios. Jei i jas prikritę lapų ar kitų nešvarumų, pašalinkite.

 

Kartais drėgmės šaltinis gali būti įplyšusios ar įtrūkusios durų bei stiklų gumos, nesandarus stoglangis. Dėl šių priežasčių drėgmė gali kaupti įvairiose automobilio ertmėse.

 

Už rasojančius langus galite „dėkoti“ ir drėgmės prisikaupusiems medžiaginiams kilimėliams. Šaltuoju sezonu geriau rinkitės aukštais kraštais guminius kilimėlius. Taip pat stenkitės automobilyje nepalikti jokių drėgnų daiktų- pirštinių, skėčių ar panašiai.

 

Iš vidaus nešvarūs langai kaip magnetas traukia į save drėgmę, tad nepatingėkite kelis kartus per savaitę juos gerai išvalyti.

 

Po kelionės automobilį pravėdinkite – atverkite visus langus ar duris ir palikite kelioms minutėms. Prisiminkite apie ryte ilgiau geriamą kavą.

 

 

Taip pat į pagalbą galima pasitelkt ir drėgmės sugėriklius. Jų parduotuvėse lengvai rasite. O jei jau vis pamirštat, tiesiog į medžiaginį maišelį ar kojinę įpilkite druskos ar silikoninio kačių kraiko ir padėkite automobilyje po sėdyne.

 

ilyje