Visų pirma, nuspręskite, koks automobilis Jums reikalingas, priklausomai nuo to, ar keliaujate su šeima, ar vežatės daug bagažo: Jums gali tekti nuomotis erdvesnį automobilį, kurio kuro sąnaudos dažnai taip pat bus didesnės. Nemažai nuomos punktų siūlo hibridinius automobilius, o kai kurie ir elektromobilius, taupysiančius Jūsų pinigus ir tausosiančius gamtą. Vis dėlto, nusprendę keliauti pastaraisiais, iš anksto susižinokite, kiek ir kur rasti krovimo stoteles, ar jos patenka į Jūsų numatytą maršrutą.
Pasidomėkite įvairių nuomos įmonių siūlomomis kainomis ir sąlygomis, turėkite omeny, kad nuomodamiesi ilgesniam laikui dažniausiai gausite daug geresnius įkainius, kadangi porai dienų automobilius paprastai nuomojasi vykstantieji verslo reikalais. Jeigu nuomos kaina nedidelė, gali būti prašoma didesnio užstato ir/ arba mokėti kreditine kortele. Jeigu Jums siūlo nuomos draudimą, kurio kaina dažnai gali būti didesnė už pačią nuomą, įsitikinkite, ar jo dar neturite kartu su įprastu savo automobilio draudimu. Jei jo neturite, dauguma kelionių organizatorių rekomenduoja apsidrausti šiuo papildomu draudimu bei išsiaiškinti, ar įvykus įvykiui įmonė suteikia pakaitinį automobilį.
Esant galimybei, prieš išsinuomodami automobilį, atvykite jo apžiūrėti gyvai, nes galite gauti nebūtinai tą patį automobilį, kurį rezervuodamas internetu matėte nuotraukose (jei yra prierašas or similar), taip pat patikrinkite, ar automobilyje yra atsarginė padanga, ar nėra įbrėžimų, įdubimų. Geriausia, automobilį tiesiog nusifotografuokite dar prieš kelionę, kad po to nekiltų neaiškumų.
Prieš pasirašydami sutartį, atidžiai išsinagrinėkite sąlygas, atkreipkite dėmesį į galimus papildomus mokesčius (techninės pagalbos, administravimo, rezervacijos, vaiko kėdutės ir kt.), taip pat numatytas baudas už grąžintą nepilną kuro baką, pavėluotą grąžinimą, prirūkytą, nešvarų automobilį, ir, žinoma, įbrėžimus. Pagalvokite, ar tikrai reikalingos siūlomos papildomos paslaugos – navigacija, palydovinis radijas, laisvų rankų įranga, internetas, – visa tai Jūs juk turite savo išmaniajame telefone. Nuspręskite, ar vairuos vienas, ar keli vairuotojai, jei keli (o tai nurodoma iš anksto) nuomos kaina kils. Dauguma agentūrų jaunesniems nei 21 m. vairuotojams apskritai automobilių nenuomoja, o vairuotojai iki 25 m. dažnai už nuomą moka daugiau.
Nepamirškite automobilio grąžinti pilnu baku ir apžiūrėti, ar savo kelionės metu neprisirinkote ne tik gerų įspūdžių, bet ir kokių nors nepastebėtų įbrėžimų, jei taip – grąžindami paprasčiausiai apie juos papasakokite iš karto. Linkime sklandžių ir praturtinančių kelionių, tikimės, kad ši informacija Jums pravers. Laukite kitų kelionių automobiliu ciklo straipsnių!
UAB ,,Remonto centras” komanda
Naudota informacija ir plačiau apie automobilių nuomą: