Neparduotų automobilių kiekvienais metais vis daugėja ir daugėja. Gamintojai pagamina daugiau automobilių nei jų nuperkama ir šie visiškai nauji keliauja į automobilių kapines. Atrodo būtų logiška juos parduoti su nuolaida, tačiau automobilių gamintojai nuolaidų nedaro, nes nori susigrąžinti kiekvieną centą išleistą gamybai. Dėl šios priežasties atsiranda milžiniški plotai su tūkstančiais naujų neeksploatuotų automobilių.

Tačiau akis paganyti kur kas įdomiau senų automobilių kapinėse, kurie išvengė perdirbimo likimo. Tokių kapinių yra tikrai daug ir labai įspūdingų. Vienos iš labiausiai žinomų Europoje yra Švedijos miškuose. Viskas prasidėjo 1950-aisiais. Ši vieta priklausė dviems broliams, Rune ir Tore Ivanssonams, kurie praėjus keletai metų po Antrojo pasaulinio karo čia įkūrė metalo laužo aikštelę, iš kurios pardavinėjo mašinų dalis Norvegijos gyventojams. Vieta buvo pasirinkta strategiškai patogi. Norvegijos siena yra vos už 12 km kelio miško takeliais. Tuo metu Norvegijoje naujų automobilių kaina buvo pakankamai didelė. Naudotų dalių prekybos verslas daug metų sekėsi puikiai. Siekdami, jog sumanymas nežlugtų, broliai Ivanssonai ir toliau pirko įvairius automobilius iš visos Švedijos. Tačiau verslas visgi sustojo maždaug prieš 26 metus, kai vienas iš brolių šią vietą apleido. 1000 automobilių paprasčiausiai buvo palikti rūdyti ir tapo traukos objektu smalsuoliams. Båstnäs automobilių kapinėse turistams ir entuziastams leidžiama čia atvykti pamatyti automobilius, atidaryti dureles ar fotografuoti,  bet galioja griežta taisyklė: nieko nevogti. Tai perspėja šalia miško esantis perspėjamasis užrašas: ,,Šios automobilių kapinės yra privati nuosavybė. Galite žiūrėti, fotografuoti, bet NEIMKITE dalių. Negriaukite ir jokiais kitais būdais nenaikinkite šios vietos. Jei atidarote automobilio dureles, prašome, uždarykite jas vėl tam, kad sekantis lankytojas galėtų patirti tą patį ką ir jūs. Jūsų informacijai: po apie 30 vagysčių šiais metais, man jau pabodo. Pastačiau spąstus, tad jei susižeisite ar mirsite, man nerūpi. Prisiminkit, jog šioje vietoje niekas neišgirs jūsų šaukiant”.

Dar vienos kapinės Europoje tūno Belgijos miškuose. Manoma jos atsirado pasibaigus Antrajam pasauliniam karui. JAV kariai buvo dislokuoti atgal į Valstijas ir negalėjo pasiimti savo automobilių kartu, tad juos paslėpė miške. Metams bėgant, automobilių dar padaugėjo.

Vienos paslaptingiausių kapinių yra Didžiojoje Britanijoje. Vadinamos – Pamirštų sielų urvu. Buvusioje šiferio kasykloje slypi per 100 automobilių. Kaip jie ten atsidūrė, tikslaus paaiškinimo nėra.

O štai Prancūzijos požeminiuose labirintuose tūnantys automobiliai buvo tikra staigmena daugeliui žmonių. Jie čia slypėjo beveik šimtmetį net nepaliesti.

Kitas stebinantis radinys Prancūzijoje buvo 60 vintažinių automobilių metų metus dūlėjusių senoje fermoje. Fermos savininko anūkai automobilius atidavė aukcionui, preliminari jų kaina siekė 14000000 eurų. Neblogas radinukas, ar ne?

Katare tyvuliuojanti automobilių jūra taip pat labai įdomi. Maždaug 20000 apdulkėjusių transporto priemonių dykumoje primena filmą „Pašėlęs Maksas“. Čia atkeliauja „pamesti“ automobiliai ir stovi iki 4 mėnesių laukdami savo šeimininko. Jei savininkas neatsiranda, automobiliai yra perdirbami.

 

Na, o JAV automobilių kapinių yra tikrai daug. Vienos didžiausių driekiasi Džordžijos valstijoje. Jos įvardijamos kaip senų automobilių miestas-muziejus.  Čia galima pasivaikščioti tarp daugiau nei 4000 amerikietiškų automobilių 14 hektarų plote.  Šios kapinės- muziejus ypatingos ir tuo , kad čia galima pamatyti Elvio Presley, Johnny Cash automobilius.