Daugelyje pasaulio šalių kelių eismo taisyklės ir ženklai yra panašūs. Tačiau kai kuriose vietovėse į eismo saugumą žiūrima gerokai kitaip ir turima tikrai išskirtinių taisyklių, kurios kartais sukelia šypseną ar nuostabą.

Didžiojoje Britanijoje taksi vairuotojas gali atsisakyti vežti maru arba cholera sergantį keleivį. Taip pat taksi vairuotojams čia leidžiama sustojus bet kurioje vietoje nusišlapinti, tačiau tai turi būti daroma ant užpakalinio rato.

Visame pasaulyje pėsčiųjų perėjos sukurtos tam, kad žmonės galėtų saugiai pereiti gatvę, žinodami, jog toje vietoje automobilio vairuotojai sustos jų praleisti. Bet tik ne Kinijoje. Šioje šalyje vairuotojams draudžiama stoti prie perėjų, o pažeidę šią taisyklę gali būti nubausti penkių juanių bauda. O baisiausias vairuotojams įstatymas Kinijoje yra už vairavimą išgėrus –  vairuotojas sulauks ne baudos ir ne atsisveikinimo su vairuotojo pažymėjimu… Viskas gerokai rimčiau – girtiems vairuotojams Kinijoje skiriama mirties bausmė.

Vokietijoje autobane draudžiama sustoti net tada, jei automobilyje baigėsi kuras.

Italijoje, Eboli regione vietiniams ir turistams jaunavedžiams, išsinuomojusiems automobilius, draudžiama bučiuotis tol, kol transporto priemonės ratai rieda. Bučiavimasis judančioje transporto priemonėje Jums čia gali kainuoti iki 500 eurų.

Saudo Arabijoje iki 2018 metų birželio moterims buvo draudžiama vairuoti. Nors turėti automobilį nebuvo draudžiama.

Šveicarijoj draudžiama plauti automobilį sekmadienį.

Kipre vairuojant negalima valgyti ir gerti.

Danijoje, prieš pradedant vairuoti, pirmiausi reikia patikrinti ar po automobiliu nėra pasislėpusio vaiko.

Maskvoje galite gauti baudą, jei vairuosite nešvarų automobilį.

Jei Japonijoje neatsargiai važiuosite per balą ar purvą ir aptaškysite pėsčiąjį, jūsų laukia 55 eurų dydžio bauda. Bet, palyginti su baudomis už vairavimą neblaiviam, ši suma atrodo visiškai niekinga: girtas vairuotojas Japonijoje paklos mažiausiai 8234 eurus, o kiekvienas jo keleivis privalės sumokėti mažiausiai po 2745 eurus.

Nepaprastai tankiai apgyvendintoje Filipinų sostinėje Maniloje automobilių srautai mažinami labai primityvia priemone. Pirmadieniais nuo 7 val iki 19val negalima vairuoti automobilių, kurių valstybiniai numeriai baigiasi skaičiais 1 arba 2. Tikriausiai ši sistema buvo nužiūrėta nuo JAV, kai aštuntąjį dešimtmetį dėl degalų trūkumo lyginių ir nelyginių numerių savininkai degalinėse galėjo lankytis pakaitomis kas antrą dieną.

Ispanijoje kiekvienas vairuotojas automobilyje privalo turėti akinius nuo saulės.

Meksikoje vairuojančioms moterims dažytis uždrausta. Nebuvo pamiršti ir vyrai – meksikiečiams prie vairo draudžiama skustis.

Kosta Rikoje neleidžiama garsiai klausytis muzikos automobilyje, jei sustojote arba važiuojate pro mokyklą, ligoninę arba bažnyčią.

Vairuotojui Pietų Afrikoje gali būti skirta 457 eurų dydžio bauda, jei jis nepraleis gyvulių varovo arba piemens.

Prancūzijoje privaloma automobilyje turėti alkotesterį.

Suomijoje autorinių teisių sergėtojai pasiveja net taksistus. Taksi vairuotojai, kurie veždami keleivius įjungia muziką, privalo kasmet Autorinių teisių gynimo asociacijai sumokėti honorarus. Nenorintys leisti papildomų pinigų gali keleivius vežioti tyloje.

O štai JAV turi visą puokštę išskirtinių taisyklių:

Alabamoje negalima vairuoti basomis. Šis draudimas atsirado po to, kai basas vairuotojas sukėlė eismo įvykį, nusinešusį žmogaus gyvybę. Vairuotojas prisipažino, kad negalėjo paspausti stabdžio paminos, nes ji buvo per daug karšta.

Meine yra draudžiama pirkti automobilį sekmadienį.

Denveryje, Kolorado valstijoje, nelegalu vairuoti juodą automobilį sekmadieniais.

Ohajuje draudžiame važiuoti aplink miesto aikštę iš eilės daugiau nei 100 kartų.

Džordžijoje negalima spjaudyti iš važiuojančio automobilio ar autubuso. Tačiau nėra draudžiama spjaudyti iš važiuojančio sunkvežimio.

Nevadoje draudžiama greitkeliu joti ant kupranugario.

Floridoje, jei pririšite aligatorių, dramblį ar ožį prie parkomato, reikės susimokėti už stovėjimą.

Jei nuspręsite Minesotoje automobiliu vežti gorilą, būtinai pasisodinkite ją sėdynėje greta vairuotojo. Jei gorila sėdės gale, grės bauda.

Kalifornijoje draudžiama: moterims vairuoti vilkint chalatą; blizginti arba valyti mašiną padėvėtais apatiniais; iššokti iš automobilio, kuris važiuoja greičiau nei 65 mylių per valandą greičiu; važiuoti automobiliu be vairuotojo greičiau nei 60 mylių per valandą.

Kanadoje, Jukono provincijoje, neleidžiama važiuoti didesniu kaip 80 km/val. greičiu.

Aleskoje pažeisite įstatymą, jei vešite šunį ant automobilio stogo.