Ne vienerius metus grąžindami gyvenimą automobiliams, supratome, kad dauguma nemalonių situacijų kyla vien dėl neteisingos komunikacijos tarp kliento ir serviso. Ir čia nėra vien teisių ar neteisių, klaidų daro abi pusės. Nors vyrauja taisyklė, jog klientas visada teisus, tačiau pats to nenorėdamas, kartais klientas padaro klaidų. Taigi kokios dažniausios klientų klaidos, sukeliančios nesusipratimus?
Dažniausia – neteisingas gedimo nurodymas ir reikalavimas jį pašalinti, ignoruojant kitus gedimus. Žinoma, tokią galimybę ir pasirinkimą visuomet paliekame Jūsų nuožiūrai, tačiau kartais žmonės savarankiškai nustato ne tuos, ne pagrindinius arba ne visus gedimus, o remontuodami nurodytą gedimą ir matydami kitus, sąlygojusius atsiradusią automobilio problemą, būtinai pranešame klientui. Neatlikus išties reikiamų darbų, klientai stebisi, kodėl automobilio veikimas nepagerėjo, problema atsinaujino, pakeista dalis vėl susidėvėjo. Tuomet remontas kainuoja dvigubai ir daugiau, todėl rekomenduojame pašalinti visą problemą iš karto. Dėl tos pačios priežasties klientai būna nemaloniai nustebinti, kuomet taisant atrastą gedimą atsiranda papildomų darbų. Būtent pradėjus remontą ir išardžius tam tikrus komponentus išryškėja papildomi gedimai, kuriuos galima ir rekomenduotina pašalinti ta pačia ardymo darbo kaina. Informavus klientus, kad automobilio remonto kaina didėja, dažnai tenka išgirsti prieštaravimų. Suprantame tokius skundus ir susirūpinimą, todėl servisas turi visada paaiškinti, jog automobiliai nėra nauji, yra vairuojami įvairiomis lietuviško klimato sąlygomis, patiria didelius temperatūros pokyčius ir drėgmę, todėl kai kurios, ypatingai važiuoklės dalys, būna labai susidėvėjusios ir keičiant gali trūkti, lūžti, galiausiai subyrėti – jas keičiame naujomis, dėl ko taip pat gali keistis remonto sąmata.
Aptarę klientų daromas klaidas, peržiūrėkime, ką ne taip daro servisas.
Visų pirma, vadovaujamės nuostata, kad klientas turi būti informuotas ir žinoti savo automobilio remonto eigą ir kainų pokyčius. Tik gavus patvirtinimą atliekame darbus, o dažni skambučiai sudaro kainos kėlimo įspūdį. Nors vieni servisai tiesiog informuoja klientą, kiti galbūt piktnaudžiauja, todėl klientų pasitikėjimas mažėja. Dėl didelio automobilių srauto dažnai ir geras servisas negali skirti norimo dėmesio klientams, todėl stengiamės kuo daugiau informacijos suteikti klientui atsiimant automobilį po remonto, perspėti apie galimus važiavimo pokyčius, atsargumo priemones.
Taupant klientų pinigus siūlomos patikimų gamintojų, tačiau dažnai brangesnės dalys, tai sukelia dalies žmonių priešiškumą. Dažnai servisas nepilnai informuoja klientą apie tokios rekomendacijos priežastis ir nenušviečia alternatyvų – kas bus, jeigu..?
Konfliktų beveik nebūtų, jei ir servisas, ir klientas matytų vieni kitus kaip partnerius. Interesas bendras – tvarkingas važiuojantis automobilis, kuris nekelia grėsmės eismo dalyviams. Mes, kaip profesionalus specializuotas automobilių servisas, siekiame vairuotojų saugumo ir remonto kokybės, o klientas, pagal atliktus virtualios anketinės apklausos rezultatus, laukia iš mūsų kokybiško aptarnavimo, informacijos ir tinkamos kainos. Viskas įmanoma – reikia tik daugiau bendrauti. Užsukite į svečius – pamatysite, kad mes stengiamės bendrauti Jūsų kalba;)